ABD Başkan adayı Joe Biden’in açıklaması,geçmişte oynadıkları oyunların itirafıdır.

Ne diyor o hadsiz aday:
“Bence yapmamız gereken ona (Erdoğan’a) karşı farklı bir yaklaşım izlemek. Muhalefetin liderlerini desteklediğimizi açık şekilde belirtmeliyiz. Açıkça pozisyonumuzun parlamentoda da yer edinmek isteyen Kürt nüfusun entegrasyonunu sağlamak olduğunu söylemeliyiz. Yanlış olduğunu düşündüğümüz şeyler hakkında sesimizi çıkarmalıyız. Yaptıklarının bedelini ödemeli. Bazı silahları ona satıp satmayacağımızla ilgili, bir bedel ödemeli. Özellikle de üzerinde F-15 uçurarak çözmeye çalıştıkları bir hava savunma sistemleri olduğunu düşündüğümüzde. Bunlar hakkında çok endişeliyim.”

Biz senin geçmişini biliyoruz.Ekonomisini alt üst ettiğiniz Türkiyeyi dışarıdan müdahelelerle idare etmeye alışmışsınız.
Ey Biden:
Siz eski Türkiye’de at oynatıyordunuz.Artık yeni Türkiye var.
Yeni Cumhurbaşkanımız var.
“Dünya beşten büyüktür” diyebiliyor.

“Herkes kendi işine baksın,biz kabile devleti değiliz, bağımsız bir Devletiz” diyebiliyor.

Bize yanlış yapanın karşısında dik duruşumuzu görürsünüz ,cevabınızı alırsınız” diyebiliyor.

Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın, “Türkiye’ye emir verme dönemi sona erdi. Ama bunu hala yapabileceğinizi düşünüyorsanız, buyurun. Bedelini ödersiniz” diyebiliyor.

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik , “Şunu herkesin bilmesi gerekiyor. 15 Temmuz darbe girişiminde de gösterdik ki demokrasimizi canımız pahasına korumaya kararlı bir milletiz. Yabancı devletlerin uygulayacağı hiçbir manipülasyon/müdahale asla milletimiz tarafından kabul edilemez.” diyebiliyor.

Ama ,ancak, fakat gibi kelimelerle kafa karıştırsa da Ana Muhalefet,” Biz CHP olarak bu ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden bir gelenekten geliyoruz. Hiçbir emperyal gücün gölgesini dahi kabul etmiyoruz” diyebiliyor.

Beka meselesi ile değerlendirmeleriyle dik duran, Cumhur İttifak Ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmeyi hedeflemesi, bunu darbeyle değil de muhalefeti destekleyip seçim yoluyla yapılması gerektiğine vurgu yapması alçak bir plandır. Demokrasiye inanan hiç kimse böylesi korkunç ve şeytani bir emeli cevapsız ve karşılıksız bırakmayacaktır. Türkiye’nin ne kadar büyük ve derin bir beka sorununa maruz kaldığı iyice netleşmiştir. Dış mihrak tanımlamasının hayali değil hakiki ve sahici bir tespit olduğu somut şekilde tevsik ve teyit edilmiştir” diyebiliyor.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın:
“Değil ABD başkanı adayı Joe Biden, yeryüzündeki hiç bir şahıs Türk siyasetine istikamet çizemez. Türk siyasetini dizayn edecek tek kudret Büyük Türk Milleti’dir. İktidarın demokratik usullere bağlı kalınarak, milletin iradesinin tam anlamıyla yansıtıldığı seçimler yoluyla el değiştirmesine inanmış olan biz İYİ Partililer, ABD Başkan adayı Joe Biden’ın küstah sözlerini şiddetle kınıyor ve haddini bilme çağrısında bulunuyoruz.”diyebiliyor.

Ey Joe Biden:
Recep Tayyip Erdoğanı gördünüz korktunuz,
15 Temmuzu gördünüz korktunuz,
Dış politikada muhalefetin sözlerini duydunuz korktunuz.
Daha biz sizi çooookkkk korkutacağız çoooooookkkkkk!

Salih Ergül

TÜMKUV DENİZLİ ŞUBE BAŞKANI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.