Değerli gönüldaşlarım.
Senelerdir değişik radyo ve Televizyonlarda proğramlar yaptım. Köşe yazılarım oldu ve haber yorumları yaptım.
İlk defa, birkaç senedir yazmadığım köşe yazısına başlarken heyecanlanıyorum.
Bazen insana birileri fren olur. Bazen de güç kuvvet verir. Ben ayağı yarı frende yol alırken, saygı duyduğum (TUMKUV) Türk Milli Kuvvetler Vakfı Genel Başkanı Fatih Şimga bey güç verdi. Beni Denizli İl Şube başkanlığına layık gördü. Kendisine teşekkürlerimi sevgi ve muhabbetlerimi sunarım.
Bizde bir düstur vardır; “Görev istenmez, verilir” diye. Bize bir görev verildiğinde de o görevin gereği neyse yaparız. Allah utandırmasın.
TUMKUV nedir? diyeceksiniz. Ben sayın Genel Başkanımız Fatih Şimga beyin açıklamalarından anektodlarla kısaca izaha çalışayım:
“Işığı Türk İslam olan TÜMKUV; Dünyaya Türkün adaletini, merhametini götürmeye, gerçek islamın özüyle mazlumların tek sığınağı, sırtını dayayacağı yıkılmaz kalesi olmaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetlerine, hedeflerine bir bir yürümeye ant içmiş vatanseverler topluluğu, aziz milletimizin bozulmayan saf özüdür.
Türk Milli Kuvvetler Vakfı; Şanlı Tarihimizin ve medeniyetimizin günümüzdeki izdüşümüdür.
Tümkuv, Türk milletinin özü olan yardımlaşma ve dayanışma duygusunun vatanını milletini, devletini seven, hayatını ve hayallerini aziz Türk milletine vakfetmiş insanların kurumlaşmış kimliğidir, vücut bulan şeklidir.
En büyük amacı, devletimizin binlerce yıldır yapmakta olduğu kurumsal bir takım görev ve hizmetleri, başta Türk dünyası olmak üzere, tüm insanlığa ulaştırmak ve hizmetini en üst seviyede icra etmek olacak Tümkuv’un bir neferi olmanın haklı gururunu da yaşamaktayız!
Gerek sosyal gruplar arasında dostluk kardeşlik, yardımlaşma ve yakınlaşmanın temininde ve gerekse kamunun belli sosyal kriterlere göre şekillenmesinde devletin en etkili kurumsal vasıta olmasının bilinciyle vakfımız, Türk Gelenek ve görenek ahlakıyla hizmetini devletine ve milletine en üst seviyede yapacağını yüce Türk milletine arz eder” diyor Sayın Genel Başkanımız Fatih Şimga.
Hep bir ağızdan diyoruz ki:
Sessiz çığlıkların kükreyen sesi olmak için!
Şehit analarının göz yaşlarını silmek için!
Gazilerimizin yaralarına şifa olmak için!
Devletimizin hizmetkârı, milletimizin kölesi olmaya ant içen yiğit yüreklerle kurulan; Türk Milli Kuvvetler Vakfı (TÜMKUV)Aziz Türk Milletine hayırlı olsun.
Saygılarımla
Salih Ergül
TUMKUV Denizli İl Şube Başkanı

1 Yorum

  1. Öncelikle Hoş Geldiniz Sayın Ergül…
    Göreviniz hayırlı olsun.
    Yazınızı büyük bir zevkle okudum. Hepimizin duygularına ve düşüncelerine tercüman olmuşsunuz. Siz ve sizin gibi değerler ile vakfımız çok başarılı işlere imza atacağına olan kanaatim sonsuzdır.

    Saygılarımla…

    TÜMKUV Eğitim Öğretim Kültür ve Sanat Bşk.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.