Türk milleti tarihinin her döneminde üzerinde yaşadığı toprağı, bayrağı uğruna kanıyla canıyla bedel ödemiş ya şehit ol ya gazi düsturuyla bugünlere gelmiştir. Atamız Gazi Mustafa Kemal’in ”Vatanın her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmadıkça terk olunamaz” dediği milli mücadelemiz olan Kurtuluş savaşımızı bu ruhla kazanıp medeniyet denilen tek dişi kalmış canavarları yurdumuzdan kovmuştur. Başta Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz.

Atalarımızın kanlarıyla kılıçlarıyla aldıkları savundukları topraklarımızda, her dönem olduğu gibi hain planlar ve pazarlıklar yapılıyor. Şunu ifade etmek isterim ki tüm imkansızlıklara yoksulluğa harplerden çıkmış yorgunluğa rağmen Türk milleti vatanı için şehit ve gazi olmayı onur bilip bu toprakları bizlere bıraktıysa, bizlerde şu an aynı ruh ve inançla davranmalıyız.

Yüce Rabbimiz ”Sakın Allah yolunda öldürülenleri ölmüşler sanma !Hayır hep hayattadırlar, Rablerinin indinde yaşarlar”(Al-i İmran Süresi3/169) diye buyurmuştur. Milletimiz kökleşmiş Gazilik müjdelenmiş Şehitlik makamını her makamdan üstte tutmuş gözünü kırpmadan vatanı uğruna candan yardan serden geçmiştir.

Ordusu ,milleti ve bölünmez vatan bilinci Türkiye Cumhuriyet i vatandaşıyım diyen her insanımızın olmazsa olmaz inancı olmalıdır. Bu ruh ve inançta tüm şehitlerime Allah tan rahmet gazilerimize uzun ömürler diliyorum.

Şehitlerimizin emanetleri emanetimiz, geride bıraktığı şerefli aileleri ve sevdikleri ailemizdir. Gazilerimiz başımızın tacı gözbebeğimizdir. Bu inanç ve azimde çalışıp tüm Şehit ve Gazi ailelerimizle aynı yürek olmanın gayesini ,başarısını ve güzel müspet neticelerini almayı Türk Milli Kuvvetler Vakfı Şehit ve Gazi Aileleri Koordinasyon Başkanı olarak Rabbim nasip eylesin.

Nurten Göral
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER
KOORDİNASYON BAŞKANI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.