TÜMKUV Genel Başkanı Sayın Fatih ŞİMGA ”Özellikle yeni nesil gazetecilerimizin gazetecilik adına sunduğu hizmet ve haberlerin meslek ilkeleri ve basın ahlakından taviz vermeden kullanmaları AZİZ TÜRK MİLLETİ açısından hayati önemdedir.” açıklamasında bulundu.

ŞİMGA mesajında, “Milletimizin haber alma hakkının karşılanması ve doğru bilgilendirilmesi noktasında gazetecilerimiz ve medya, vazgeçilmez bir unsurdur.
Mesleklerini demokratik ve ahlaki sorumluluk bilinciyle hür ve özgür bir ortamda icra eden gazetecilerin olayları net öğrenen ve analiz eden, kamuoyu için önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Çok ağır şartlarda ve kısıtlı imkanlarla hayatlarını tehlikeye atarak çalışan Türk medyasının daha demokratik, özgürlükçü ve çok sesli bir yapıya kavuşması için gerekenler acil olarak yapılmalıdır. Bilginin yayılma hızının baş döndürücü şekilde arttığı günümüzde; Devletimiz Türkçü doğru dürüst habercilik anlayışıyla çalışan tüm medya mensubu kıymetli arkadaşlarımızın her daim yanında olmayı ve desteklemeyi çok daha önemsemelidir.

Ağır pandemi şartlarında dahi tatil , bayram demeden gece gündüz bizler için var olan Tüm basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü tüm kalbi duygularımla kutluyor, selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.
Görevleri başında vefat eden medya şehitlerime Allah’tan rahmet kalanlarına Yüce Mevlâmdan Sabr-ı Cemiller diliyorum.
Türk Milli Kuvvetler Vakfı olarak her zaman ve her koşulda medyamızın ve gazetecilerimizin yayında olacağımızı Aziz TÜRK Milletine arz ederim.
Gününüz günümüz kutlu olsun.

Türk Milli Kuvvetler Vakfı Genel Başkanı Fatih ŞİMGA.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.